Snapchat Filtreleri Nasıl Kullanılır?
Snapchat Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Snapchat platformu, gerek kullanım tarzı gerekse de uygulama yapısı olarak diğer sosyal medya platformlarından çok daha farklıdır. Milyonlarca kullanıcısı olan bu platformda geçtiğimiz aylarda eklenen Lenses özelliği ile filtre kullanımının alanı daha da genişlemiştir. Snapchat filtreleri sayesinde artık yüzünüzü farklı hallere sokarak keyifli vakit geçirmeniz mümkündür.

Snapchat filtrelerini uygulamayı açtığınızda karşınız gelen kamera ekranının alt kısmında yer alan bölmeden kullanmanız mümkündür. Bu bölmede onlarca filtreden dilediğinizi seçerek yüz tipinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu filtreleri kamera ekranında yüzünüze tıklayıp basılı tutarak açmanız da mümkündür. Bu iki yöntem ile de filtreler kullanılabilmektedir.


Snapchat Lenses Özelliği ile Filtre Ekleme

Snapchat filtreleri sayesinde milyonlarca kullanıcı bu filtreleri kullanarak arkadaşlarına snap atmakta veya hikaye olarak herkese açık bir şekilde paylaşabilmektedir. Snapchat Lenses özelliği ise kendi filtrenizi tasarlamanıza veya başkaları tarafından tasarlanmış olan filtreleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle ayarlardan özelliği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Snapchat ayarlarınızdan ek hizmetler sekmesindeki yönet bölümüne giderek Filters özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ardından uygulama içerisinde ön kamerayı açarak animasyonlu filtreleri ekleyebilmek için yüzünüzün algılanmasını beklemelisiniz. Yüzünüz algılandığında ekrana basılı tutarak alt kısımda bu filtrelerin açılmasını beklemeniz yeterli olacaktır. Dilediğiniz filtreyi sağa ve sola kaydırarak seçebilir ve kullanabilirsiniz.


Snapchat Lenses Hangi Animasyonları Barındırıyor?

Snapchat filtreleri için yeni geliştirilen Lenses özelliği birçok animasyonu da bünyesinde barındırmaktadır. Uygulamada yer alan animasyonlar her hafta değiştiği için şu an hangi animasyonların olduğunu uygulamaya giriş yaparak rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca çekmiş olduğunuz fotoğraflarda konum özelliğini aktif ederek bulunduğunuz bölgedeki çıkartmaları kullanmanız da mümkündür.

Bu çıkartmalar ve animasyonlar arasında dilediğinizi kaydırarak seçebilirsiniz. Snapchat kullanımı tamamen ücretsiz olan bir platform olduğu için bu animasyonları ücretsiz bir şekilde deneyebilir ve paylaşarak arkadaşlarınızla etkileşim içerisinde olabilirsiniz. Ayrıca bu filtreleri uyguladığınız fotoğraf ve videolarınızı cihazınıza kaydederek sahip olduğunuz diğer sosyal medya platformlarında da kolayca paylaşabilir ve etkileşim alabilirsiniz.


Snapchat Filtreleri Ne İşe Yarar?

Snapchat filtreleri, sizlerin çekeceği fotoğraf ve videoların daha güzel ve eğlenceli gözükmesini sağlamaktadır. Birbirinden komik ve eğlenceli olan filtreler ile yüzünüzü ve sesinizi değiştirerek arkadaşlarınızla paylaşabilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca filtre sayfasına giderek söz konusu filtreyi kullanan tüm paylaşımlara göz atmanız da mümkündür. Bu nedenle bu filtrelerin kullanımı sizlerin daha fazla Snapchat kullanıcısına ulaşmanıza da olanak sağlayacaktır.

Bir Snapchat filtresini kullanan kullanıcıların belli bir ekranda gözükebiliyor olması sizlerin bu platformda daha fazla arkadaşa sahip olmanızı sağlayacağı için popülerliğinizi de artıracaktır. Gün içerisinde çeşitli filtreleri kullanarak paylaşacağınız fotoğraf ve videolar, arkadaşınız olmayan diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenebileceği için size pek çok kişiden etkileşim ve arkadaşlık isteği gelecektir.